Czas na nowy sezon - czas na nowe emocje

redaktor , July 27 2017, 10:18
R
Po wycofaniu się z rozgrywek drużyny seniorów Wisłoki Nowy Żmigród, na piłkarskiej mapie Gminy pozostały już tylko: w "okręgówce" Gaudium Łężyny; w A-klasie Tempo Nienaszów i w klasie B Nowy Dwór Makowiska. Sezon dla drużyn z "okręgówki" i A-klasy rozpoczyna się w sobotę 12 sierpnia; B-klasa startuje 13 sierpnia. W chwili obecnej drużyny, w ramach przygotowań, rozgrywają mecze sparingowe. Niektóre wyniki meczy sparingowych: Gaudium Łężyny : Czardasz Osiek (B-klasa) 2:4; Tempo Nienaszów : Czarni Jasło ("okręgówka") 1:3; Zamczysko Mrukowa (A-klasa) : Nowy Dwór Makowiska 5:2; OKS Sobniów (A-klasa) : Tempo 3:4. W pierwszej kolejce nowego sezonu Gaudium w sobotę 12 sierpnia o godz. 17-ej na własnym stadionie podejmie Przełęcz Dukla; Tempo też w sobotę, też o 17-ej i też u siebie zmierzy się z Zorzą Łęki Dukielskie, a Nowy Dwór w niedzielę 13 sierpnia pojedzie na 15-tą na mecz z Liwoczem Brzyska.
To Pieniążki co dostali z gminy będą zwracać?
R
Kluby sportowe działające w Gminie w tym roku finansowane są w oparciu o Zarządzenie nr 12/2017 Wójta Gminy z 27 lutego 2017 roku. Jak wynika z tego dokumentu: Tryb i forma wypłaty dotacji zostanie ustalona w umowie dotacyjnej zawartej między stronami projektu. Jeżeli Wisłoka wykorzystała wszystkie środki zgodnie z celami to raczej niczego nie będzie musiała zwracać...
K
A gdzie będą grać piłkarze "Wisłoki"?
R
 3
Praktycznie każdy z seniorów, którzy reprezentowali "Wisłokę" w poprzednim sezonie ma już swój klub. Młodsi zawodnicy wzmocnią drużynę juniorów, która będzie kontynuowała tradycje piłkarskie w Nowym Żmigrodzie. Młodzież grać będzie w klasie B3 JUNIOR w grupie z rówieśnikami z Kobylan, Lubli, Mrukowej, Osobnicy, Kopytowej, Czeluśnicy, Nienaszowa, Chorkówki i Błażkowej.
R
Jak podaje profil facebookowy Wisłoki Nowy Żmigród, zawodnicy tego Klubu w najbliższym sezonie będą reprezentować barwy:

- Mariusz Kurczaba --> LKS Skołyszyn,
- Mateusz Jurczyk --> Tempo Nienaszów,
- Karol Klich --> OKS Sobniów Jasło,
- Bartosz Klich --> OKS Sobniów Jasło,
- Konrad Cyran --> Zamczysko Mrukowa,
- Jakub Cyran --> Zamczysko Mrukowa,
- Przemysław Młynarczyk --> Nowy Dwór Makowiska,
- Łukasz Kmiecik --> Nowy Dwór Makowiska.

Ciekawy jestem, gdzie będzie grał S. Chopiak...
K
A w najbliższą niedzielę w Nienaszowie pojedynek między Tempem wzmocnioną zawodnikami Wisłoki i Sobniowem wzmocnionym zawodnikami Wisłoki. Kto będzie lepszy?
R
Tempo wygrało 2:1... Nowy Dwór Makowiska wygrał aż 11:0 z Wrzosem Krempna, Gaudium pokonało Besko 3:1! Przy okazji, Mariusz Kurczaba strzelił w 92 minucie zwycięską bramkę dla Skołyszyna w meczu z Czarnymi Jasło
K
 3
To M. Kurczaba zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu ze Skołyszyna i już teraz kibice pewno będą mu tego gola pamiętać przez parę lat!
R
Jak podaje strona internetowa Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach tzw. II naboru programu "Klub", pozytywnie zostały zaopiniowane wnioski złożone przez kluby sportowe z naszej Gminy. I tak: pozycja 148 - Gaudium Łężyny - 10 000 zł; pozycja 185 - LKS Tempo Nienaszów - 10 000 zł; pozycja 456 - UKS Tempo Nienaszów - 15 000 zł! Gratulujemy! Warto może przypomnieć, że o programie "Klub" nasz portal informował w kwietniu zachęcając do składania wniosków...

https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2122,Informacja-o-wynikach-II-naboru-wnioskow-na-realizacje-w-2017-roku-Programu-Klub.html
K
 3
Wisłoka się nie starała czy nie dostała?
R
Wisłoka się nie starała - w każdym razie nie znalazłem informacji, by jej wniosek został odrzucony...
K
 3
Ale z tego co wczoraj słyszałem, to podobno "Wisłoka" ma się reaktywować w przyszłym roku i przystąpić do rozgrywek. Wprawdzie w B-klasie, ale od czegoś trzeba zacząć.
R
Są takie plany, jest przecież drużyna juniorów, która wczoraj wygrała z Tempem w Nienaszowie 4:1. Pytanie, ilu i którzy byli piłkarze Wisłoki wrócą do tego klubu? Bo, z tego, co pamiętam, to odchodzili do nowych klubów w ramach transferów definitywnych, a nie na wypożyczenie.
© 2023 Obserwator Żmigrodzki