Bohaterowie Gminy

Z dziennikarskiego obowiązku należy podać, jak nasi przedstawiciele głosowali nad projektami uchwał ws. reorganizacji szkół w Desznicy i Makowiskach w czasie sesji, która miała miejsce 8 kwietnia 2020 roku. Jakoś tak dziwnie bowiem się składa, że nie tylko drzwi Urzędu Gminy zostały zamknięte przed obywatelami, ale też – jak do tej pory – o głosowaniach nie poinformował gminny Biuletyn Informacji Publicznej. By zatem nie powstało wrażenie, że nie doceniamy odpowiedzialności radnych za losy i przyszłość Gminy, uzupełniamy tę drobną lukę informacyjną. Każdy, np. nauczyciel, który straci pracę czy część etatu albo rodzic, który za parę miesięcy będzie się musiał borykać ze stresem przeżywanym przez swoje dziecko, zmuszone nie tylko zmienić szkołę, ale też nauczycieli, powinien wiedzieć, komu to zawdzięcza.

„Za” uchwałą ws. przekształcenia Szkoły Podstawowej w Desznicy głosowało 12 radnych:

- Grzegorz Munia

- Ryszard Bęben

- Maria Homlak

- Zenon Książkiewicz

- Piotr Suski

- Henryk Strzelec

- Andrzej Mroczka

- Krzysztof Janusz

- Tadeusz Czajkowski

- Michał Kuznecki

- Tadeusz Źrebiec

- Mateusz Smyka

Nie głosowało 2 radnych: Adam Harowicz i Piotr Kudłaty, a wstrzymała się od głosu Wioleta Mucha.

 

„Za” podjęciem uchwały ws. przekształcenia Szkoły Podstawowej w Makowiskach głosowało 12 radnych:

- Grzegorz Munia

- Ryszard Bęben

- Maria Homlak

- Piotr Kudłaty

- Piotr Suski

- Henryk Strzelec

- Andrzej Mroczka

- Krzysztof Janusz

- Tadeusz Czajkowski

- Michał Kuznecki

- Tadeusz Źrebiec

- Mateusz Smyka

Nie głosowała Wioleta Mucha, a od głosu wtrzymało się 2 radnych: Adam Harowicz i Zenon Książkiewicz.

 

Dodaj komentarz
Pamiętaj o najważniejszej zasadzie Regulaminu forum i komentarzy: (...) nie obrażaj nikogo ani nie groź nikomu – naruszasz w ten sposób dobra osobiste osób trzecich (...)
Publikując swój komentarz wyrażasz zgodę na przestrzeganie zasad Regulaminu.
Pełna treść Regulaminu forum i komentarzy znajduje się tutaj.


Komentarze  
Karina
+7 # Karina 2020-04-23 14:46
Może trzeba im przesłać kwiaty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec gminy
+12 # Mieszkaniec gminy 2020-04-23 17:37
Dalej moim zdaniem wielkie brawa dla przewodniczącego rady gminy Pana radnego wsi Siedlisk i Starego Żmigród... Panie Henku coś poszło jie tak nje było spotkania które Pan jako nasz radny powinien zwołać co myślą rodzice na temat reorganizacji szkoły w Makowiskach zdecydował Pan za swoich wyborców bynajmniej tych z Siedlisk których dzieci uczęszczają do szkoły w Makowiskach mam nadzieję że Pana,, wyborcy'' będą pamiętać to Panu w czasie następnych wyborów. Myślę że w pańskiej sytuacji nie będzie Pan mógł popatrzeć ludzia z Siedlisk prosto w twarz, paniskie zachowanie było bardzo narcystyczne z tym wyjątkiem że narcyz jest zakochany sam w sobie a Pan w naszym wójcie przykre ale jakże prawdziwe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Stan
+9 # Stan 2020-04-23 19:49
To ilu nauczycieli zostanie zwolnionych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+6 # redaktor 2020-04-23 21:06
Według moich wyliczeń pracę straci co najmniej 2 nauczycieli, a część etatu straci ok. 20 nauczycieli. Będą wśród nich nauczyciele ze szkół w Nienaszowie, Łężynach czy Nowym Żmigrodzie, którzy w Makowiskach czy Desznicy uzupełniali etat. Pewnie pracę straci też jakiś pracownik obsługi.

p.s.

Po tym, gdy w Makowiskach czy Desznicy zostanie po paręnaście dzieci to szerokość korytarzy powiększy się automatycznie czy też może na wakacjach właściciel budynku, czyli gmina Nowy Żmigród będzie przebudowywał te obiekty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Ja
-11 # Ja 2020-04-23 21:18
Skąd pan ma takie wyliczenia na tym etapie?? Jest Pan wszechwiedzący to już wiem i wszystko pan wie najlepiej. Ale wydaje mi się panie redaktorze, że do końca nie wiadomo jak będzie wyglądać organizacja pracy nauczycieli w Gminie, bo nie wiadomo do jakich szkół pójdą dzieci z Makowisk i Desznicy. Nie wiem skąd posiada Pan takie wyliczenia, no ale pan jest wszechwiedzący więc może i tak jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+7 # redaktor 2020-04-23 21:40
Hmm... Leżą przede mną arkusze organizacyjne szkół w Makowiskach i Desznicy (ten zaopiniowany negatywnie przez Kuratorium!), więc mając jakąś tam wiedzę potrafię sobie to i owo wyliczyć. Dzieci z Makowisk pójdą do szkoły w Łężynach, a dzieci z Desznicy (prawdopodobnie) do Kątów.

p.s.

Nie jestem wszechwiedzący - mam tylko znacząco wyższy poziom wiedzy... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Ja
-11 # Ja 2020-04-23 21:51
No i tutaj właśnie panie redaktorze nie fo końca jest tak jak Pan pisze. Bo nie jest najważniejszy arkusz z Makowisk i Desznicy, ale ogólny arkusz Gminy, ponieważ w Gminie są szkoły, w których nauczyciele mają nadgodziny, a te nadgodziny można zagospodarowac dla nauczycieli, którzy mogą stracić pracę poprzez reorganizację. Więc chyba tak naprawdę nie do końca wiadomo co bedzie we wrześniu. A Pan już pisze ze tyłu i tylu straci pracę.

Jak to Pan pisze
PS
nie do końca może być tak jak Pan pisze.
Więc po co po an nakręca znowu ta spirale...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+6 # redaktor 2020-04-23 22:23
Piszę my dear friend o faktach, czyli o tym, że Rada Gminy (w tekście są nazwiska) podjęła decyzję, która będzie skutkowała utratą etatu lub części etatu przez ponad 22 osoby! I to są fakty! Jakby nasi radni posiadali IQ na poziomie wyższym niż kura nioska, to zanim machnęli łapkami niczym misie z Krupówek to wcześniej by wiedzieli wszystko: ilu nauczycieli straci pracę; w ilu przypadkach jest możliwość przeniesienia nauczyciela do innej szkoły; jak zostanie rozwiązany dojazd dzieci z Makowisk do Łężyn (bo wszyscy wiedzieli, że te dzieci nie pójdą do Nienaszowa). Wiedzieli by wszystko, a wtedy by podejmowali decyzję! Bo tego, przynajmniej taka niedostosowana osoba jak ja, wymagam od radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Ja
-13 # Ja 2020-04-23 22:33
Wymagam pan takich spraw o których Pan pisze, a jeszcze pan kilkanaście dni temu pisał, że dzieci mogą iść do Nowego Żmigródu i trzeba będzie dzieci klasy na dwa oddziały, a teraz pan piszesz o tym że od dawna wiadomo było że pójdą do Lezyn. Proszę pana słabo to wygląda i jeszcze pan obraża osoby w swoich wypowiedziach. Naprawde super. Wiadomo Pana IQ jest zdecydowanie wyższe niż radnych i właśnie tacy inteligenci powinni rządzić ta gminą.

I znowu PS
szkoda że nie zawsze Pana informacje przekazywane na tym portalu czasem delikatnie rzecz ujmując mijają się z prawdą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
radca prawny
+9 # radca prawny 2020-04-24 08:56
Panie "ja" - nie chcę pana martwić, ale jedyną osobą mającą kompetencje do zwalniania nauczycieli jest dyrektor szkoły! Wójt gminy nie ma żadnych możliwości prawnych by nakazać dyrektorowi szkoły zwolnienie czy zatrudnienie jakiegoś nauczyciela. Zatem jedyna możliwość zagospodarowania nauczycieli, którzy stracą skutkiem reorganizacji tych szkół cały lub część etatu może być jedynie efektem apelu władz gminy do dyrektorów pozostalych szkół, by zatrudniając nowych nauczycieli wzięli pod uwagę tych nauczycieli. Tak mówi prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
I Ja
-6 # I Ja 2020-04-26 20:09
To nie do końca ma Pan wyższy poziom wiedzy, bo z moich informacji wynika, że część dzieci z Desznicy pójdzie do szkoły do Kątów a część do innych szkół, najprawdopodobniej do Nowego Żmigrodu i na nic się tu zda narzucanie szkół dzieciom przez naszego szanownego wójta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+5 # redaktor 2020-04-26 22:11
Niesamowita historia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
wiejski analityk
+15 # wiejski analityk 2020-04-24 13:15
Po tym jak głosowali poszczególni radni można uznać, że wybory na wójta w 2023 zostały rozstrzygnięte w 2020 roku!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+7 # redaktor 2020-04-25 10:49
W naszej Gminie wybory wyglądają tak, że 3 miesiące wcześniej pojawiają się jacyś kandydaci znani najbliższej rodzinie i próbują konkurować z urzędującym wójtem za którym stoi cały aparat władzy. A potem się dziwią, że dostają po kilkaset głosów, a urzędujący wójt wygrywa w I turze. Gdyby naprawdę ktoś serio myślał o wygranej to kampanię wyborczą by rozpoczął jakieś 2 lata wcześniej, bo tyle czasu - w Gminie w której jest tylko jeden niezależny portal internetowy a nie ma prasy, radia czy telewizji - trzeba, by ktoś stał się znany na tyle, by mógł zagrozić urzędującemu wójtowi. Sprawa reorganizacji szkół w Desznicy i Makowiskach (zwłaszcza!) dla tych radnych, którzy myślą o starcie w wyborach na wójta była idealnym wręcz punktem w którym mogli pokazać swoją niezależność od wójta. Nie sądzę, by w ciągu najbliższych lat była podobna sprawa, bo przecież w przyszłym roku nikt nie wpadnie na pomysł reorganizacji szkoły w Łysej Górze. Ale, potencjalni kandydaci albo się przestraszyli albo postanowili poczekać na wybory w 2028 roku... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Jerzy nie wierzy
-3 # Jerzy nie wierzy 2020-04-26 09:33
Jaki portal ma Pan na myśli ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+4 # redaktor 2020-04-26 21:19
Każdy wie, że w gminie Nowy Żmigród jest tylko jeden obiektywny portal internetowy! I gdzież tam nam do niego równać? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Jerzy nie wierzy
-5 # Jerzy nie wierzy 2020-04-26 21:32
Można jaśniej a nie jakimiś kodami ? Pytam normalnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
+4 # redaktor 2020-04-26 22:06
Jakie pytanie, taka odpowiedź :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
węszący podstęp
-6 # węszący podstęp 2020-04-26 22:34
Czyli rozumiem że nie chodzi o ten portal ? Uffff...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
maciej
+4 # maciej 2020-04-27 11:47
"Od dzisiaj rozpoczynamy dostarczanie bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom naszej gminy." - nowyzmigrod.eu

"Od dzisiaj rozpoczynamy dostarczanie bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom naszej gminy." - nowyzmigrod24.pl

I to się nazywa 100% obiektywizm!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Perserdyna
-10 # Perserdyna 2020-04-27 12:00
Hahahha gdybyś był trochę bystry to domyślił byś się że ta informacja jest informacją z Urzędu Gminy i została udostępniona na innych portalach. Takich jak wirtualne Jasło czy jaslo4u ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
maciej
+5 # maciej 2020-04-27 12:17
Gdybys była choc trochę mądra to byś zwróciła uwagę, że takie sformułowanie zamieszczone na portalu nowyzmigrod24.pl i wirtualnejaslo.pl sugeruje, że to właśnie te portale będą rozdawać maseczki mieszkańcom gminy Nowy Żmigród. To bardzo chwalebne, że portale internetowe z własnych pieniędzy ufundowaly mieszkańcom maseczki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Perserdyna
-10 # Perserdyna 2020-04-27 13:36
Dobra nie dyskutuje z Tobą. Oczywiście masz rację hahhaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Nikki
+3 # Nikki 2020-04-29 22:07
Jak wygląda procedura zwolnienia nauczyciela?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
redaktor
0 # redaktor 2020-05-03 15:30
Art. 20 Karty Nauczyciela mówi, że w przypadku zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów, dyrektor szkoły rozwiązuje z nauczycielem stosunek pracy lub - na wniosek nauczyciela - przenosi go w stan nieczynny. Nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania przysługuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia (może być skrócony do 1 miesiąca z zachowaniem prawa do wynagrodzenia za pozostałe 2 miesiące) oraz odprawa w wysokości 6-miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Na wniosek nauczyciela złożony w ciągu 30 dni od daty otrzymania wypowiedzenia, może on zostać przeniesiony w tzw. stan nieczynny na okres 6-miesięcy, gdzie przez ten czas zachowa prawo do wynagrodzenia zasadniczego oraz innych dodatków do wynagrodzenia. Wniosek o przeniesienie w stan nieczynny wydaje się być znacznie korzystniejszy dla nauczycieli zatrudnionych na umowę o pracę oraz tych nauczycieli, którzy w ciągu najbliższych paru miesięcy nabywają np. prawo do nagrody jubileuszowej. Zachowują też wtedy prawo do otrzymania świadczeń z funduszu socjalnego. Oczywiście, zanim dyrektor szkoły wręczy nauczycielowi wypowiedzenie powinien przeprowadzić konsultację ze związkiem zawodowym, którego nauczyciel jest członkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Nikki
+1 # Nikki 2020-05-03 23:14
To gmina w tym roku zaoszczędzi tyle co nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Ona
+2 # Ona 2020-05-04 11:43
Liczba 12 kojarzy mi sie jedynie z
,, PARSZYWĄ DWUNASTKĄ" ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
kermit
+1 # kermit 2020-05-05 13:04
Były też inne tytuły, np. "12 krzeseł"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

INFO

 • Ziemia żmigrodzka zaprasza turystów!

  Piękne widoki zamieszczane na profilu facebookowym Urządu Gminy, piękne słowa o rozwoju turystyki, setki tysięcy złotych, które zostaną wydane na Read More
 • Jak radni kolej do Dębicy budowali

  W 1887 roku na wniosek Towarzystwa Akcyjnego Budowy Kolei, rząd Austro-Węgier wyraził zgodę na budowę linii kolejowej z Dębicy do Read More
 • Co kogo zaskoczyło?

  Pewnie wielu myślało, że srogie zimy już nie wrócą, tymczasem w ostatnich dniach doświadczamy kolejnego ataku opadów śniegu, który w Read More
 • 100 tys. zł na drogę donikąd?

  8 stycznia 2021 r. odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Gminy. Wśród procedowanych uchwał na plan pierwszy wysuwają się 2 projekty Read More
 • Bohater drugiego planu

  Zdzisław Senczak, prezes Zarządu Gminy Chrześcijańskiej im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie został uhonorowany nagrodą im. Marii i Łukasza Hirszowiczów Read More
 • Poprawa atrakcyjności turystycznej

  12 stycznia br. została opublikowana uchwała Rady Ministrów ws. wsparcia realizacji zadań inwestycyjnych, których celem jest budowa lub modernizacja bardzo Read More
 • Dotacja dla PGZK Jasiel

  Powiatowo-Gminny Związek Komunikacyjny Jasiel został największym beneficjentem Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w województwie podkarpackim. PGZK otrzymał 13 mln 32 tysiące Read More
 • Sylwestrowe powołania

   Koniec roku przyniósł zmiany na kulturalnej mapie Gminy: pani Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz została powołana na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury na Read More
 • Złota Setka Gmin Podkarpacia 2020

    Ranking „Złota Setka Gmin Podkarpacia 2020” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Małopolski Instytut Gospodarczy, Nowiny i portal nowiny24.pl. Read More
 • Nie ma darmowych obiadów!

  UWAGA! Szukam firmy, która przez grudzień będzie dbała o zimowe utrzymanie chodnika! Chodnik ma 1423 metry długości. Wymagania – zgodne Read More
 • Gdy zamykano szpital…

   22 października wszystkie lokalne portale internetowe podały informację, iż jasielski szpital do odwołania wstrzymał planowane przyjęcia. Jako, że żaden z Read More
 • Rankingowy sukces?

  Gmina Nowy Żmigród zajęła 670 miejsce w kraju i pierwsze miejsce wśród gmin wiejskich powiatu jasielskiego w „Rankingu Samorządów” opublikowanym Read More
 • Postny okres przedwyborczy

  Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza w mniejszych jednostkach samorządu jakimi są gminy wiejskie, cechują się znaczną cyklicznością, która jest związana z kalendarzem Read More
 • Próba realnego wpływu czy fikcja?

  Do końca 2017 roku tworzenie klubów radnych dawało właściwie tylko jeden plus: konieczność zapewnienia przedstawiciela klubu radnych w komisji rewizyjnej Read More
 • Dzieci pobiegły wesoło do szkoły…

  ... przywitały się radośnie, założyły maski. I tak zaczął się rok szkolny 2020/21. Rok szkolny w którym logika i normalność będzie Read More
 • W pogoni za Krempną

  Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejny doroczny ranking zamożności jednostek samorządu terytorialnego w przeliczeniu na 1 mieszkańca (per capita). W Read More
 • Program „Klub” - rozstrzygnięcie

  Cztery kluby sportowe funkcjonujące w naszej Gminie otrzymały dotacje w ramach rządowego programu „Klub”. Celem tego programu jest wspieranie klubów Read More
 • Demografia, czyli jest coraz gorzej

  W 2004 roku w gminie Nowy Żmigród mieszkało 9705 osób. Od tego czasu liczba mieszkańców systematycznie spada i na koniec Read More
 • Drzwi pozostaną zamknięte?

  Jak zapewne nasi Czytelnicy pamiętają, poprzednia sesja Rady Gminy, formalnie dostępna dla każdego obywatela, faktycznie została zamknięta, więc tytułowe pytanie Read More
 • Maseczkowy szał…

  Zgodnie z przewidywaniami ludzi, którzy nie poddali się medialnemu linczowi i zachowali zdrowy rozsądek, medialna epidemia straszliwego koronawirusa powoli, bo Read More
 • 1
© 2021 Obserwator Żmigrodzki